A pandémia ellenére is intenzíven dolgozunk

Dr. Schrancz Mihály, a BudaPartot is fejlesztő Property Market Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezető igazgatója szerint a budapesti irodaállomány továbbra is bővül, hiszen a kiemelt lokációban lévő prémium termékekre továbbra is szükség van a piacon. A városi élet örömeiről, az irodaélmény jelentőségéről és a közösségépítés mibenlétéről beszélgettünk.

BudaPart, itt egy teljesen új városnegyed születik – interjú

A Kopaszi-gátat is magába foglaló BudaParton egy vadonatúj városnegyed születik. A lakásokat, irodákat és üzleteket is kínáló projekt fejlesztő cégének, a Property Market Kft.-nek az ügyvezetőjével, Dr. Schrancz Mihállyal beszélgettünk. Véleménye szerint a home office térhódítását a digitalizáció már korábban lehetővé tette volna, mégis a járvány hatására vált igazán elterjedtté, de arra nem számít, hogy minden munkakörben otthoni munkavégzésre szeretnének a dolgozók vagy munkáltatók berendezkedni. Nemzetközi viszonylatban átlagosan 78, hazai viszonylatban 80%-os azoknak a munkavállalóknak az aránya, akik szeretnének visszatérni a munkába részlegesen vagy teljesen.

Nem csak a kütyüktől lesz okos egy város

Az irodapiacot nem fogja jelentősen átalakítani a koronavírus járvány, mert a dolgozók négyötöde már várja, hogy visszatérhessen a munkahelyére. A rugalmasan fejleszthető és átalakítható ingatlanok iránt nőhet a kereslet.

A BudaParton nyit újra a Dürer Kert

A BudaPart a főváros modern kori történetének legnagyobb ingatlanfejlesztése. A Duna partján épülő új városnegyed fejlesztője a lakó- és irodaházakon, valamint a kereskedelmi egységeken túl már a kezdetektől kiemelt hangsúlyt fektet a közösségépítésre, arra, hogy a városnegyedet élettel töltsék meg. A „BudaPart a kultúráért” kezdeményezésük részeként most a Dürer Kertet támogatták abban, hogy ideális helyen folytathassák tovább tevékenységüket, amivel egy sokszínű, kulturális intézmény érkezik a városrészbe. A kerthelyiség akár már a nyár folyamán megnyithatja kapuit.

BigSEE Architecture 2021 díjjal ismerték el a BudaPart lakóépületét

Szlovéniában is elismerték a főváros modern kori történetének legnagyobb ingatlanfejlesztési projektjét. BigSEE Architecture 2021 díjat kapott a KÖZTI Szlovéniában. A BigSEE díjjal a délkelet-európai régió 21 országában díjazzák a legjobb építészeti, belsőépítészeti és formatervezési megoldásokat hat különböző kategóriában. A Középülettervező Zrt. a BudaPart lakóépülettel nyerte el az elismerést.

Ez lesz Budapest történelmének legnagyobb irodaberuházása - Új alpiac születik?

Hatalmas fejlődésen ment keresztül az elmúlt években a dél-budai irodapiac, de az előttünk álló időszakban is nagy változásokra számíthatunk. Gőzerővel folynak az építkezések a kerület több pontján, így a tervek szerint 2022 végére közel 180 ezer négyzetméternyi irodaterületet adhatnak át, sőt már az azt követő időszakra is vannak bejelentett fejlesztések. Ilyen például a BudaParton 2023 közepére megvalósuló DOWNTOWN, ami a MOL Campusszal együtt már a negyedik irodaház lesz az új városnegyedben. Hogy mit jelent ez a piac egészéhez képest és melyek a legnagyobb fejlesztések, ennek jártunk utána, bemutatva a főváros legnagyobb beruházását, ahol az évtized végéig 13 épületben mintegy 250 ezer négyzetméternyi irodaterület készülhet el.

BudaPart DOWNTOWN: hotel és irodaház vegyes funkciós épülettel bővül a BudaPart

Jelentős mérföldkőhöz érkezett a főváros modernkori történetének legnagyobb ingatlanfejlesztése: a BudaParton februárban egy újabb épület kivitelezése kezdődött meg. A BudaPart DOWNTOWN a beruházás negyedik ütemének része, mely hotel és irodaház funkciót lát el. A szálloda üzemeltetője a Radisson nemzetközi szállodalánc, aki egy négy csillagos business hotel kapuit nyitja meg városnegyedben.

Érthetetlen? - Ezért pörög tovább az új lakások piaca

Sokakban felmerül a kérdés, hogy mi lehet a fővárosi újlakás-piac mozgatórugója, kik vásárolják meg azokat a lakásokat, amiknek átlagos kínálati ára 68, míg a medián ára 58 millió forint. Bár a lakásépítési engedélyek száma mérséklődött az elmúlt két év során, a korábban indított fejlesztések miatt a használatbavételi engedélyt kapott lakások száma 11 éves rekordot döntött tavaly, országosan 28 ezer, Budapesten több mint 6300 új lakással. A fővárosban a XI. kerület lett a legnépszerűbb fejlesztési helyszín, így ottani példákon keresztül néztük meg, hogy mekkora beruházások épülnek, azokban kik vásárolnak lakásokat és milyen hatással lesz ez a kerület életére.